Udostępnij
Skomentuj

Jak zrobić loki bez użycia ciepła?

Wiele z nas obawia się używania lokówki, aby nie niszczyć włosów. Jak zatem zrobić loki bez użycia ciepła?

Czy lokówka niszczy włosy?

Niestety tak. Chociaż producenci lokówek wymyślają coraz to bezpieczniejsze sposoby kręcenia włosów, a kosmetyki mające je zabezpieczać przed szkodliwym działaniem ciepła są coraz lepsze, to wciąż niszczy. Ciepło, zarówno spowodowane lokówką, jak i suszarką czy prostownicą, sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe. Jeśli chcesz nosić loki non stop, możesz wypróbować metody robienia loków bez użycia ciepła. Są dobre i są skuteczne!

Jak kręcić włosy bez lokówki?

Metod jest kilka. Najpopularniejsze są oczywiście wałki i papiloty, za nimi idą metody bardziej domowe - papierowe ręczniki i papier toaletowy, ołówki, wsuwki, opaski, bluzki, a nawet… Skarpety! Jak szybko zrobić loki bez użycia ciepła? Jeśli masz ochotę po prostu na lekkie loki bez użycia ciepła, po prostu wilgotne włosy zwiąż w warkocze.

Kręcenie włosów na ręcznik papierowy

Ręcznik papierowy zastąpi nam papiloty, a loki zrobione tą metodą będą sprężyste i trwałe. Podziel włosy na 5-6 równych części. Jeśli nie są jeszcze lekko wilgotne, spsikaj je wodą, a potem żelem w sprayu. 2 lub 3 (w zależności od długości włosów) arkusze ręcznika papierowego (nierozerwane!) rolujemy i wokół nich owijamy włosy - dokładnie tak, jak wokół lokówki. Na koniec związujemy ze sobą końcówki ręcznika i pozostawiamy na kilka godzin. To metoda, która sprawi, że osiągniesz duże loki bez użycia ciepła.

Loki bez użycia ciepła na opaskę

To dobra i sprawdzona metoda dla osób, których włosy nie są zbyt długie oraz świetny sposób na loki bez użycia ciepła na noc. Zwilż je lekko i nałóż elastyczną opaskę na głowę tak, by nachodziła lekko na czoło. Teraz nawijaj średniej wielkości kosmyki dookoła opaski i połóż się spać. Kiedy rano rozwiniesz włosy, zobaczysz piękne delikatne loki robione bez użycia ciepła.

Najchętiej kupowane gumki i spinki do włosów

Falowane włosy bez lokówki

Jeśli masz ochotę na luźne fale bez użycia ciepła, wypróbuj metodę na… Skarpetkę! Odetnij od niej część na palce i zroluj ją tak, aby powstało coś na kształt grubej gumki do włosów. Zwiąż włosy w kitkę, najlepiej jak najwyżej. Teraz skarpetko-gumkę przełóż przez włosy do samego końca. Ułóż włosy dookoła gumki i nawijaj włosy na nią tak, by zawijać je pod spód. Z tak powstałym kokiem połóż się spać. Rano zobaczysz, że masz na głowie piękne morskie fale, tak modne w tym sezonie! To świetna metoda dla osób z długimi i grubymi włosami.

Mocny skręt i sprężystość

Jeśli chcesz mocnych loków, wypróbuj metodę na wsuwkę. Nałóż piankę na suche włosy i grzebieniem wczesz ją w nie na całej długości. Podziel włosy na dwie części (po jednej z każdego boku) i jedną pośrodku. Teraz zacznij kosmyki włosów nawijać na palec, a potem przypinać je wsuwkami do głowy. Teraz pozwól włosom wyschnąć, najlepiej na noc.

Romantyczne fale

To dobra metoda, jeśli nie masz bardzo długich włosów. Aby uzyskać bardzo delikatne fale, nie musisz się zbytnio wysilać. Zwilż swoje włosy i wmasuj w nie trochę pianki. Potem jak najwyżej na głowie zrób dwa koczki - po jednym z każdej stronie. Pozwól włosom wyschnąć. Voilà! Delikatne fale na zawołanie.

Beach waves bez użycia ciepła

Jeśli masz ochotę na plażowe fale, oto przepis dla Ciebie. Lekko wilgotne i rozczesane włosy spryskaj solą morską w sprayu. Teraz spleć je w dwa (jeśli masz gęste włosy, mogą być 3 lub 4) warkocze, a potem skręć je w precelki (jak Leia z “Gwiezdnych wojen). Teraz daj im wyschnąć przez kilka godzin, i Twoje morskie fale bez użycia ciepła będą gotowe!

Wałki do włosów

Wałki do włosów nie są wielką tajemnicą - po prostu zawijamy na nie wilgotne kosmyki włosów i zostawiamy na noc. Ale jakie wałki do włosów wybrać? Do zwykłych włosów wybierz wałki z rzepami, a jeśli masz je gęste, wałki plastikowe. Jeśli chcesz sprężynek, postaw na wałki spiralne, a dla tych, którzy chcą trochę więcej objętości, postaw na wałki stożkowe.

Polecane wałki do włosów

Kosmetyki do stylizacji włosów

Jest wiele kosmetyków do stylizacji włosów. Pianka do włosów ma przede wszystkim sprawić, że włosy zwiększą swoją objętość - sprawdzi się do utrwalania lekkich loków. Aby utrwalić loki, najlepiej sprawdzi się oczywiście lakier do włosów. Jeśli zastanawiasz się jak utrwalić, a jednocześnie jak dbać o kręcone włosy, użyj lotionu. Delikatnie utrwala fryzurę, ale nie obciąża włosów i nie skleja ich.

Jak utrwalić loki?

Najlepszym sposobem na utrwalenie loków jest lakier do włosów, ponieważ jako jedyny jest w stanie sprawić, że włosy pozostaną na swoim miejscu, a loki nie zaczną się prostować. Lakiery do włosów są różne i opatrzone numerami, które wyrażają ich moc - jeśli Twoje włosy łatwo się prostują, wybieraj najmocniejsze, a jeśli są podatne na zabiegi kręcenia, nie męcz ich i wybierz lekki lakier.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)