Udostępnij
Skomentuj

Ranking odżywek do włosów suchych - jaką wybrać?

Suche włosy wymagają stosowania dobrych odżywek do włosów. Jak wygładzić suche włosy? Jaką odżywkę wybrać?

Odżywka na zniszczone włosy

Suche i zniszczone włosy to duże wyzwanie pielęgnacyjne. Jak wygładzić suche włosy i jak uratować je przed dalszym przesuszaniem się? Pomocna będzie dobra odżywka do włosów o działaniu nawilżającym i regenerującym.

Kosmetyki nawilżające i regenerujące do włosów to nie tylko odżywki, ale również maski i eliksiry. Szczególnie cenione są bogate i treściwe maski do włosów Kallos lub naturalne odżywki do włosów z olejkami i masłem shea.

Wybór dobrej odżywki do włosów nie jest prosty. Oferta kosmetyków tego typu jest szeroka i mocno zróżnicowana. Odżywki do włosów suchych i zniszczonych to zarówno kosmetyki do spłukiwania, jak również odżywki bez spłukiwania. Przy ekstremalnie suchych włosach można się pokusić o stosowanie obu typów odżywek.

Jeśli borykamy się z problemem zniszczonych i silnie przesuszonych włosów, warto dobrać odpowiednią odżywkę i stosować ją do mycia włosów odżywką lub do mycia trzyetapowego (odżywka, szampon, odżywka). Jak myć włosy odżywką? Niemal tak, jak szamponem – delikatnie masując włosy oraz skórę głowy – ale z tą różnicą, że podczas mycia nie wytworzy się piana. By wybrać dobrą odżywkę do klasycznego odżywiania włosów lub do mycia ich odżywką, warto zwrócić uwagę na skład kosmetyku, formułę (powinna to być odżywka dedykowana włosom suchym), konsystencję, cenę, markę i na wiele innych czynników. Nie można też pominąć tak istotnej kwestii, jak opinie innych użytkowników oraz popularność odżywek.

Ranking odżywek do włosów suchych

Ranking kosmetyków do włosów, a konkretniej odżywek do włosów suchych, to zestawienie, które warto potraktować jako punkt wyjścia do zakupu najlepszej odżywki do włosów. Nasz ranking prezentuje wyłącznie te odżywki do włosów suchych, które cieszą się największą popularnością w naszym sklepie.

Wiele osób zastanawia się, po jakie kosmetyki sięgać, gdy ma się suche włosy. Trudno się zdecydować na konkretną odżywkę, bo wybór jest naprawdę imponujący. Kosmetyki do pielęgnacji włosów suchych ma w swojej ofercie większość marek kosmetycznych. Ułatwieniem przy wyborze i zakupie najlepszej odżywki do suchych włosów będzie właśnie nasz ranking topowych odżywek. To zestawienie, do którego trafiają wyłącznie najpopularniejsze i najczęściej kupowane odżywki do włosów suchych.

Ranking odżywek do włosów suchych 2018

Najlepsza odżywka nawilżająca włosy

Niektórzy uważają, że najlepsza jest domowa odżywka do włosów, którą można przyrządzić z naturalnych olejów. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, co daje olejowanie włosów i że nie każde włosy właśnie tego potrzebują. Odżywienie i nawilżenie jest potrzebne także włosom cienkim i delikatnym, które mogłyby zostać przytłoczone zbyt ciężką formułą olejów. Właśnie dlatego warto sięgać po gotowe odżywki nawilżające, które są dedykowane do konkretnego rodzaju włosów.

Znana i ceniona jest odżywka do włosów Anwen, maski Kallos i niedrogie maseczki Babuszki Agafii, ale też wiele innych kosmetyków bardziej lub mniej znanych marek. Trudno więc wskazać jedną, najlepszą odżywkę do włosów, która spodobałaby się każdemu. Odżywkę warto dobrać do indywidualnych potrzeb włosów oraz skóry głowy, a przy tym można sugerować się naszym rankingiem topowych odżywek do suchych włosów, w którym znajdują się wyłącznie najpopularniejsze odżywki spośród całej oferty naszego sklepu.

Sama odżywka do włosów nie zagwarantuje ich idealnego nawilżenia, choć wiele zdziała. Warto wiedzieć więcej na temat tego, jak dbać o włosy suche i stosować się do zaleceń – sięgać po odpowiednie szampony, odżywki, maski i olejki, by nawilżyć, odbudować i zregenerować suche włosy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)