Udostępnij
Skomentuj

Odżywki do rzęs - czy działają? Którą wybrać?

Makijaż bez pomalowania rzęs nie może wyglądać dobrze. Co zrobić, gdy są one krótkie i słabe? Wybrać odżywkę!

Co daje odżywka do rzęs?

Nie każda z nas ma takie szczęście, że nasze naturalne rzęsy są piękne, długie i mocne. Wtedy nie wyglądają dobrze, zwłaszcza po pomalowaniu. Odżywki do rzęs przyspieszają ich wzrost i wzmacniają je u nasady - to dzięki temu nasze rzęsy stają się długie i mocne. Niektóre odżywki dają dodatkowe efekty, np. pomagają odzyskać im siłę po chemioterapii lub zapobiegają ich wypadaniu. Jak działa odżywka do rzęs? Zawiera aktywne składniki, które po wniknięciu do cebulek rzęs zagęszczają je, wydłużają, a nawet przyciemniają. Do tego chronią je i wzmacniają.

Polecane odżywki do rzęs

Jak zagęścić rzęsy?

Jak dbać i wzmocnić rzęsy? Po pierwsze, jak zawsze, warto pamiętać, że piękno zaczyna się od wewnątrz. Dlatego dobra dieta i zdrowy tryb życia są bardzo ważne. Słaby organizm nie jest w stanie wyprodukować zdrowych, mocnych rzęs. Po drugie wypróbuj odżywki do rzęs. Czy odżywki do rzęs pomagają? Pomagają! Gdyby nie pomagały, ich popularność tak bardzo by nie rosła z każdym dniem.

Warto wiedzieć!

Czy odżywki do rzęs są szkodliwe? Nie są, jeśli nie masz uczulenia na któryś z zawartych w nich składników lub na któryś nie jesteś szczególnie wrażliwa. Z odżywkami do rzęs jest tak, jak z każdym innym kosmetykiem - dowiesz  się, gdy już spróbujesz.

Jak używać odżywki do rzęs?

Nie jest to nic skomplikowanego. W zależności od odżywki, albo nakładamy je tak, jak nakładamy maskarę (jak w przypadku odżywki do rzęs Eveline) lub tylko wzdłuż linii rzęs (np. tak jak Long 4 Lashes). Zwykle używa się ich codziennie. Ważne jest, aby nie wlać odżywki do oka, ponieważ mogłaby je podrażnić. Pamiętaj, że odżywki do rzęs nie działają od razu. Musisz być cierpliwa i dać im 2-3 tygodnie, aby zacząć widzieć pierwsze efekty.

Najlepsza odżywka do rzęs

Każdy ranking odżywek do rzęs trochę się różni, ale my wybraliśmy 4 odżywki, które klienci Amfora.pl wybierają najczęściej. Jaka odżywka do rzęs będzie dla Ciebie najlepsza? Oto podpowiedzi:

  1. Popularnością, jeśli chodzi o niższą półkę cenową, cieszy się odżywka do rzęs Eveline Advance Volumiere. To odżywka, która rewitalizuje i nawilża rzęsy, stymulując przy tym ich wzrost. Jak stosować odżywkę do rzęs Eveline? Nakładaj ją tak, jak maskarę. Możesz stosować ją jako bazę pod tusz do rzęs, albo wtedy, kiedy ich nie malujesz - i na noc i na dzień. Do wszystkiego kosztuje tylko ok. 13 zł.
  2. Kolejną dobrą odżywką jest serum stymulujące wzrost rzęs Joanna Multi Lashes. Jeśli Twoje rzęsy są słabe, krótkie i osłabione, oto odpowiedź na pytanie, co z tym fantem zrobić. To serum od Joanna sprawi, że rzęsy staną się grubsze, gęstsze i ciemniejsze. Używaj jej codziennie i obserwuj zbawienne efekty. Nakładaj ją jak eyeliner - wzdłuż linii rzęs. Kosztuje ok 30 zł.
  3. Bardzo popularne jest regeneracyjne serum do rzęs Regenerum. Stymuluje ono cebulki rzęs i w ten sposób stymuluje ich wzrost oraz zagęszcza je. Pobudza organizm do produkcji keratyny, która jest głównym budulcem rzęs. Jej wyjątkowym działaniem jest łagodzenie podrażnień powiek, a dzieje się tak z powodu zawartego w niej ekstraktu ze świetlika. Używaj Regenerum codziennie wieczorem zarówno wzdłuż linii rzęs, jak i bezpośrednio na nie (serum wyposażone jest w dwie różne szczoteczki). Podobnie jak jego poprzednik, Regenerujm kosztuje ok. 30 zł.
  4. Serum do rzęs Long 4 Lashes - to prawdziwa perełka wśród odżywek do rzęs. Spełnia wszystkie swoje zadania z najlepszą skutecznością. Zawiera kwas hialuronowy, allantoinę oraz prowitamina B5, ale najważniejszym składnikiem odżywki do rzęs Long 4 Lashes jest bimatropost. Co to jest bimatropost? To właśnie on przedłuża fazę aktywnego wzrostu rzęs przez cały okres ich życia, co sprawia, że rosną dłużej, a więc są coraz dłuższe. Long 4 Lashes nakładaj jak eyeliner, wzdłuż linii rzęs. To najdroższa pozycja, bo kosztuje ok. 60 zł, ale za to bardzo często jest w promocji.

Oto odżywki, które na pytanie, czy odżywki do rzęs działają, odpowiadają: zdecydowanie tak!

Czy odżywki do rzęs szkodzą?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, nie szkodzą, jeśli nie jesteś uczulona na któryś z zawartych w nich składników. Inaczej jednak na tę sprawę powinny spojrzeć kobiety ciężarne. Jaka odżywka do rzęs w ciąży będzie dla Ciebie? Niestety, najlepiej będzie, jeśli na ten czas je odstawisz. Chociaż składniki odżywek stosowane miejscowo są minimalnymi ilościami i nie powinny zaszkodzić płodowi, to nikt nigdy nie przebadał tego laboratoryjnie. Dlatego nie warto ryzykować i na okres ciąży lepiej odstaw swoją odżywkę do rzęs.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)