Udostępnij
Skomentuj

Na co pomaga witamina K?

Witamina K to składnik-marzenie dla osób z cerą naczynkową, ale bardzo ważna jest ona również dla noworodków.

Co to jest witamina K?

Witamina K to jedna z tych cudowności, których w kosmetykach (a również w jedzeniu) nigdy za wiele. Jej głównym zadaniem jest rozjaśnianie cery i wzmacnianie skóry. Oprócz tego odpowiada za prawidłową krzepliwość krwi. Oznacza to, że przy jej niedoborze rany nie będą się goić, a krew nie będzie chciała się zatamować. Witamina K działa przeciwobrzękowo, chroni przed siniakami i uszczelnia naczynia krwionośne. Jest to zbawienny składnik dla osób, dla których cera naczynkowa to prawdziwy problem. Odpowiada również za rozjaśnianie zaczerwień i łagodzenie oparzeń słonecznych. Jej niedobór może spowodwać krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne, utrudnienie w mineralizacji kości, wzmacniać zagrożenie nowotworami oraz występowanie zapalenia jelita. Szczególnie groźny jest dla dzieci, o czym zaraz opowiemy.

Polecane kosmetyki z witaminami

Witamina K - występowanie

Witamina K to składnik, który odnajdziesz zarówno w mięsach, jak i warzywach oraz owocach. Bardzo bogatym źródłem witaminy K są zielone (liściaste) warzywa, takie jak koperek, brukselka czy sałata oraz wątróbki zwierząt. Zwróć też uwagę na groszek, ziemniaki i ogórki. W witaminę K bogate również są sery, jajka, jogurty i oleje - sojowy oraz szafranowy.  Najmniej jest jej w produktach zbożowych, innych rodzajach mięs (czyli nie w wątróbkach), owocach i mleku.

Witamina K dla dzieci

Na niedobór witaminy K najbardziej narażone są niemowlęta, ponieważ w czasie ciąży witaminy nie mają łatwej drogi do organizmu dziecka, a wszystko to przez łożysko. Do tego jeszcze warto dodać, że zaraz po porodzie noworodki zużywają swój cały zapas witaminy K, a pokarm matki zawiera jej bardzo mało. Jest ona niezmiernie ważna dla dzieci do trzeciego miesiąca życia - dlatego podaje się ją zaraz po urodzeniu, a niemowlętom karmionym piersią zaleca się jej uzupełnianie doustnie. Dlaczego witamina K dla noworodka jest ważna? Bo chroni je przed chorobą krwotoczną, która jest bardzo groźna dla dzieci.

Witamina K w kosmetyce

Wpływ witamin na skórę, a zwłaszcza witaminy K, jest zbawienny i pożądany. Witamina K cudownie wpływa na kondycję skóry. Jeśli rozszerzone naczynka to Twój koszmar, to właśnie tej witaminy szukaj w swoich kosmetykach. Zapobiega ona również powstawaniu siniaków oraz pomaga pozbyć się zaczerwienień. Sprawdzi się również w walce z trądzikiem różowatym. Dodatkowo przyspiesza proces regeneracji skóry i przygotowuje ją przed zabiegami medycyny estetycznej. Pokocha ją nie tylko cera naczynkowa, ale również cera wrażliwa. Witamina K rozjaśnia cerę, wspomoże gojenie się niewielkich ran i wyrówna koloryt skóry. Witaminę K najlepiej dostarczysz swojej skórze przez kremy i sera. Kosmetyki z witaminami, których składnikiem jest witamina K, powinny mieć w sobie jeszcze witaminy C i E, aby stworzyć rozjaśniająco-odmładzający eliksir - świetny zarówno jako pielęgnacja twarzy, jak i pielęgnacja ciała.

Witamina K dla cery naczynkowej

Choć witamina K zadziała dobrze z każdą skórą, to największe efekty dostrzegą posiadacze cery naczynkowej. Najczęściej jej posiadaczkami są kobiety, co spowodowane jest wysoką ilością estrogenu, który rozkurcza naczynia krwionośne. Co ciekawe, cera naczynkowa zwykle występuje u kobiet z jasną karnacją i oczami oraz blondynek, a towarzyszy im skóra sucha (przez co często wrażliwa) i mieszana. Dzięki swoim właściwościom, pomoże ona uszczelnić naczynia krwionośne i zapobiegnie pękaniu naczynek. Pomoże też w walce z rumieńcami i poprawi jędrność skóry. Wyjątkowym produktem jest serum Dermofuture Precision Kuracja uszczelniająca naczynka z witaminą K, którego cudowne właściwości poznało już tysiące kobiet. Wklep je wieczorem w skórę, a potem użyj swojego ulubionego kremu i… Gotowe! W minutę uzyskasz efekt zdrowej cery.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)