Udostępnij
Skomentuj

Maska nawilżająca do włosów - dla jakich włosów będzie najlepsza?

Wśród masek do włosów ogromną popularnością cieszą się maski nawilżające. Do jakich włosów są polecane? Którą wybrać?

Nawilżające kosmetyki do włosów, a w szczególności maski nawilżające, to specyfiki, które doskonale sprawdzą się nie tylko w pielęgnacji włosów suchych, choć to do nich są dedykowane. Zarówno włosy suche, zniszczone, jak i farbowane lub rozjaśniane potrzebują nawilżania, właśnie dlatego maska nawilżająca jest kosmetykiem uniwersalnym, który przyda się niemal każdemu.

Co to jest maska do włosów?

Maska do włosów jest specyficznym rodzajem kosmetyku pielęgnacyjnego. Nie każdy korzysta z tego rodzaju specyfików, dlatego warto rozwiać wątpliwości, co do tego, czym jest maska do włosów i czym różni się maska do włosów od odżywki.

 • Maska do włosów to, po prostu, bardziej skoncentrowany i treściwy kosmetyk do pielęgnacji włosów. Maski są, najczęściej, dostępne w opakowaniach o kształcie słoiczka z nakrętką, ponieważ są na tyle gęste, że trudno byłoby wyciskać je z tubki.
 • Maska a odżywka do włosów – warto na wstępie poznać różnice pomiędzy tymi kosmetykami. Odżywka do włosów to kosmetyk o lekkiej konsystencji, który zwykło się stosować przy każdym myciu włosów. Odżywki są dostępne w wersji do spłukiwania, jak również bez spłukiwania. Ich działanie zależy od składu, ale są w stanie zarówno nawilżać, jak i wygładzać włosy lub chronić ich kolor. Maska do włosów jest zdecydowanie bardziej treściwa niż odżywka. Może mieć bardzo gęstą konsystencję, choć nie jest to regułą. Maskę do włosów można stosować z niemal dowolną częstotliwością, a najlepiej korzystać z niej nie rzadziej niż raz w tygodniu. Nakłada się ją po umyciu głowy, na odciśnięte włosy i pozostawia na włosach na czas, jaki podano w instrukcji na opakowaniu. Maskę do włosów należy spłukać – jest zbyt treściwa, by stosować ją bez spłukiwania.

Polecane maski do włosów

Jak używać maski do włosów?

Tylko odpowiednie techniki stosowania kosmetyków sprawiają, że uzyskane efekty będą w pełni satysfakcjonujące. Maski do włosów mogą mieć różnorodny skład i działanie, ale łączy je kwestia wysokiego stężenia składników pielęgnujących, odżywiających i nawilżających, co dla niektórych włosów może być sporym obciążeniem. Jak używać maski do włosów? Postarajmy się rozwiać najczęstsze wątpliwości z tym związane:

 • Czy maski do włosów można używać codziennie? Teoretycznie nie ma w tym względzie szczególnych przeciwskazań, o ile nie mamy do czynienia z maską specjalistyczną, która ma silne działanie przeciwłupieżowe. Warto sprawdzać zalecenia producenta w tym zakresie. Jednak są także inne sytuacje, w których okazuje się, że codzienne stosowanie maski do włosów się nie sprawdza, jak wówczas, gdy mamy do czynienia z włosami cienkimi i delikatnymi, które od maski do włosów, stosowanej zbyt często, mogą stać się zbyt obciążone.
 • Jak nakładać maskę do włosów? Maskę do włosów można nakładać na całe włosy albo od połowy ich długości. Decyzję co do tego można podjąć indywidualnie w zależności od rodzaju włosów. Najlepiej nakładać ją na włosy lekko odciśnięte po umyciu.
 • Jak długo trzymać maskę na włosach? Wszystko zależy od wybranego specyfiku. Niektóre maski można zmyć już po pięciu minutach, inne po dziesięciu lub kwadransie. Informacji na ten temat należy szukać na opakowaniu konkretnego produktu, ale czas ten można modyfikować według własnych potrzeb i uznania.
 • Czy maskę do włosów się spłukuje? Tak, maski do włosów w przeważającej większości są kosmetykami do spłukiwania. Są zbyt treściwe i intensywnie działające, by pozostawiać je bez spłukiwania.
 • Czy maski do włosów pomagają? Skuteczność maski do włosów zależy od konkretnego kosmetyku, jego składu oraz od dobrania go odpowiednio do włosów, ale ogólnie można przyjąć, że maski do włosów to bardzo skuteczna pielęgnacja.

Która maska do włosów najlepsza?

Asortyment masek do włosów jest zaskakująco szeroki i zróżnicowany. Niemal każda linia pielęgnacyjna do włosów składa się z szamponu, odżywki i maski, a czasami także z innych specyfików. Bez problemu znajdziemy maskę do włosów farbowanych, która ochroni kolor i zapewni mu trwałość. Znajdziemy również maskę do włosów kręconych czy też maskę do włosów blond. Oferta tych specyfików jest niezwykle szeroka, dlatego trudno wskazać jeden, najlepszy kosmetyk, który przypadłby do gustu każdemu.

Warto wiedzieć!

Maskę do włosów warto dobrać do ich specyfiki: grubości, kondycji, koloru i do tempa przetłuszczania się.

By wybrać dobrej jakości maskę do włosów, warto kierować się kilkoma parametrami:

 • Działaniem – to podstawowy parametr przy wyborze jakiejkolwiek maski do włosów. W sprzedaży znajdziemy znakomite maski nawilżające, ale też wygładzające lub chroniące kolor włosów.
 • Składem – warto zawsze rzucić okiem na skład kosmetyku i sprawdzić, z czym ma się do czynienia. Jeśli szukamy maski do włosów delikatnych, warto poszukać maski do włosów bez silikonów, a jeśli mamy alergię na jakiś składnik kosmetyczny, to należy szukać kosmetyków, które go nie zawierają.
 • Marką – maski do włosów są obecne w asortymencie wielu różnych marek. Szczególnie popularne są maski do włosów Kallos, które są tanie i bardzo wydajne. Maski do włosów Kallos są dostępne w dużych opakowaniach więc starczą na długi czas. Oferta masek do włosów Kallos jest, z resztą tak szeroka, że aż trudno się zdecydować na konkretną z nich, dlatego warto, w razie wątpliwości, sprawdzić ranking masek do włosów Kallos. Inną popularną opcją są maski do włosów BIOVAX, które są cenione za skuteczne działanie i optymalny skład. Popularnością cieszą się także maski do włosów Garnier czy maski do włosów L`oreal – możliwości jest wiele, warto sięgać po kosmetyki znanych i cenionych marek.
 • Tym, do jakich włosów jest dedykowana – maski do włosów są dedykowane do konkretnych problemów z włosami. Kosmetyki te są tworzone tak, by rozwiązywać określony problem – na przykład maska do włosów wygładzająca jest dedykowana włosom puszącym się i niezdyscyplinowanym. Jaka maska do włosów przetłuszczających się? Najlepiej maska odświeżająca. Jaka maska do włosów wysokoporowatych? Najlepiej intensywnie regenerująca. Jaka maska do włosów blond? Najlepiej podkreślająca złote refleksy. Kierując się wytycznymi tego typu, dobierzemy perfekcyjne kosmetyki do włosów.

Polecane maski do włosów Babuszki Agafii

Jaka maska do włosów rozjaśnianych?

Szczególnie problematyczny bywa dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnujących do włosów rozjaśnianych. Włosy po zabiegu rozjaśniania wymagają solidnego odżywienia, nawilżenia oraz pielęgnacji chroniącej kolor. Najlepsze efekty dają, w tym wypadku, profesjonalne maski do włosów rozjaśnianych.

Trudno wskazać, jaka maska do włosów jest najlepsza do włosów rozjaśnianych, bo każde włosy mają inną specyfikę, ale warto sięgać po kosmetyki profesjonalne o silnym działaniu regenerującym, odżywiającym i nawilżającym.

Polecane maski do włosów Anwen

Kiedy używać maski do włosów?

Maska do włosów to bardzo funkcjonalny kosmetyk. Można stosować go klasycznie – po umyciu głowy – lub na kilka innych sposobów. Kiedy stosować maskę do włosów?

 • W trakcie mycia głowy – to najpopularniejszy wariant korzystania z maski do włosów. Kiedy nakładać maskę do włosów w tej sytuacji? Najlepiej jeszcze pod prysznicem lub podczas kąpieli, po lekkim odciśnięciu włosów.
 • W saunie – maska do włosów do sauny to genialny sposób na zintensyfikowanie działania pielęgnacyjnego. Maska do włosów w wyższej temperaturze zadziała intensywniej. Warto wybrać maskę do włosów do sauny, która posiada w składzie naturalne olejki pielęgnujące.

Maska do włosów to kosmetyk, który trudno zastąpić czymkolwiek innym. Można przygotować ją samodzielnie lub kupić w sklepie. Maski przyrządzone własnoręcznie są dobrym urozmaiceniem pielęgnacji, ale na co dzień lepiej stosować profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)