Udostępnij
Skomentuj

Manicure hybrydowy w domu? To proste!

Manicure hybrydowy jest jedną z popularniejszych metod ozdabiania paznokci, stosowaną zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów. Ogromnym plustem jest łatwość wykonania takiego manicure oraz jego trwałość - paznokcie hybrydowe trzymają się nawet do 3tyg! Zastanawiasz się jak wykonać manicure hybrydowy w domu? O to instrukcja krok po kroku oraz niezbędny sprzęt i akcesoria, które przydadzą Ci się podczas pracy.

Jeśli męczą Cię comiesięczne wizyty u kosmetyczki warto zastanowić się nad inwestycja we własną lampę UV/LED. Coraz więcej kobiet decyduje na wykonanie manicure hybrydowego samodzielnie we własnym domu. Inwestycja w zakupiony sprzęt szybko się zwraca, a w dodatku możesz częściej zmieniać ulubiony kolor na paznokciach. Zobacz poniżej, co może Ci się przydać do wykonania samodzielnego manicure w domu.

Przydatny sprzęt

Zanim przystąpisz do wykonania manicure hybrydowego w domu sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne akcesoria. Przede wszystkim wybierz odpowiedni rodzaj lampy. Przydatna również może okazać się frezarka, która znacznie przyspieszy cały proces przygotowywania płytki paznokci.

 

Lampy do paznokci Frezarki

 

1. Przygotowanie płytki paznokcia

Przygotowanie płytki paznokcia oznacza ich wyrównanie paznokci, usunięcie skórek oraz zmatowienie płytki. Do tego przyda Ci się bloczek polerski, dobry pilniczek, płyn do usuwania skórek lub frezarka. Odpowiednią długość i kształt nadasz dzięki papierowemu lub szklanemu pilniczkowi, natomiast do zmatowienia płytki  przyda Ci się bloczek polerski. Pamiętaj, że podczas wykonywania zabiegu manicure hybrydowego używać tylko i wyłącznie wacików bezpyłowych, które nie pozostawiają po sobie żadnego osadu lub pyłu.

 

Akcesoria do paznokci

2.Odtłuszczenie płytki paznokcia

Po przygotowaniu płytki należy przetrzeć ją specjalnym cleanerem. Cleaner służy do odtłuszczenia płytki paznokcia oraz usunięcia wszelkich zabrudzeń. Dodatkowo można wzmocnić trwałość hybrydy wykorzystująć primer. W zależności od jakości paznokci możemy użyć primera kwasowego lub bezkwasowego. W przypadku bardziej problematycznej płytki poleca się primer kwasowy.

 

Cleanery Primery

3. Nakładanie lakieru

Do prawidłowego nałożenia hybrydy potrzebujesz co najmniej trzech rodzajów lakierów: bazę, kolor oraz top. Pierwszą warstwę stanowi baza, która odpowiada za zwiększenie przyczepności i trwałości lakieru hybrydowego. Oprócz tego, chroni płytkę paznokci przed przebarwieniami, a o te nie jest trudno, gdy sięgamy po kolorowe lakiery hybrydowe. Lakier kolorowy nakładamy minimum w dwóch warstwach aż do uzyskania pożądanego krycia. Na sam koniec sięgamy po top coat, który ma za zadanie przedłużyć trwałość manicure oraz nadać paznokciom wyjątkowy blask.

Bazy Lakiery hybrydowe Top coat


Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)