Udostępnij
Skomentuj

Lokówka automatyczna - jak używać, jaką wybrać?

Masz ochotę na burzę loków? Potrzebujesz dobrej lokówki! Którą wybrać i nie przepłacić? Oto odpowiedź.

Jak działa lokówka automatyczna?

Automatyczne lokówki do włosów stają się coraz bardziej popularne, a to dlatego, że są łatwe i szybkie w użyciu. Trend ten zapoczątkowały lokówki od BaByliss. Lokówka automatyczna jest taką cudownością, ponieważ sama nawija nasze włosy na na wałek - wsysa kosmyk i po chwili mamy już ładny loczek.

Jak używać lokówki automatycznej?

Jak zrobić loki lokówką automatyczną? Lokówka automatyczna jest bardzo prosta w obsłudze. Po włączeniu jej odczekujemy, aż się nagrzeje (zwykle jest to zaledwie pół minuty). Zwykle najmniejsza możliwa temperatura to ok. 120°C, a najwyższa to ok. 230°C. Po wybraniu odpowiedniej dla nas temperatury i nagrzaniu się lokówki, załóż ochronną rękawicę, która na pewno była dołączona, aby się nie poparzyć. Jak kręcić włosy lokówką automatyczną? Potem wydziel jeden kosmyk, zaciśnij na nim lokówkę i w zasadzie Twoja praca jest skończona. Lokówka wessie kosmyk, nagrzeje go, da Ci znać, gdy loczek będzie gotowy i voilà! Szybko, prosto i bez zbędnego kombinowania - oto, do czego zostały stworzone lokówki automatyczne. Zamiast zastanawiać się, jak kręcić włosy zwykłą lokówką lub prostownicą, męczyć nad tym, a potem rozpaczać, że włosy po godzinie są już proste, postaw na lokówkę automatyczną i miej spokój.

Jaką lokówkę automatyczna wybrać?

Jakie urządzenie do stylizacji włosów wybrać? Jaka lokówka automatyczna jest najlepsza? To oczywiście zależy od tego, jakie masz włosy i co jest dla Ciebie najważniejsze, jeśli chodzi o stylizację włosów. Ważne jest, aby była to lokówka z jonizacją - oznacza to, że włosy nie będą się elektryzować po wykonaniu loków. Zwracaj uwagę na to, jaką powłokę grzejną ma dana lokówka - od tego zależy, czy urządzenie nie zniszczy Twoich włosów. Najlepsze są powłoki ceramiczne, tytanowe i turmalinowe. Kolejnym wyznacznikiem, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze lokówki automatycznej jest jej moc - im jest wyższa, tym szybciej się nagrzewa i tym krócej trwa proces kręcenia włosów. Dobra lokówka automatyczna posiada regulację temperatury. Bez niej nie będziesz mogła zrobić takiej fryzury, na jaką masz ochotę. Do tego niektóre włosy są podatne na stylizacje i nie ma potrzeby męczyć ich temperaturą 200°C, jeśli wystarczy 120. Ważne jest również, aby lokówka automatyczna miała możliwość zmiany kierunku skrętu włosów. W ten sposób nasze loki wyglądać będą naturalniej i dobierzemy odpowiedni dla nas kierunek. Mniej ważne są też długość kabla (im dłuższy, tym lepiej) oraz sygnalizacja dźwiękowa, żeby wiedzieć, kiedy lokówka automatyczna się nagrzała i kiedy nasz loczek jest gotowy. Do jakich włosów kupić lokówkę automatyczną? Do każdych! Zwracaj uwagę na opis producenta i wybierz swoją. Jedynie osoby z bardzo krótkimi włosami powinny postawić na lokówkę tradycyjną. Jaką lokówkę automatyczną kupić? Oto nasze propozycje!

Lokówka automatyczna do 200 zł

Jeśli cena jest dla Ciebie kluczowym czynnikiem, mamy dla Ciebie dwie świetne i sprawdzone pozycje.

Pierwszą z nich jest lokówka automatyczna Tristar HD-2399 o mocy 20W. Jest to ładna, poręczna lokówka z ceramiczną powłoką, regulacją temperatury (130-230°C) i kierunku kręcenia, obrotowym kablem, wyświetlaczem i pokrywą przeciwpyłową.

Druga propozycja to lokówka automatyczna BaByliss C904PE z ceramiczną powłoką i dwoma ustawieniami temperatury (185°C, 205°C). Jest bardzo lekka, dzięki czemu nie męczymy się w czasie stylizacji, a możliwość zmiany kierunku kręcenia włosów dają nam pole do popisu. Obie są proste w obsłudze, niedrogie, Twoje oczekiwania powinny spełnić, jeśli loki robisz od święta i nie potrzebujesz maszyny działającej na pełnych obrotach dzień w dzień.

Polecane lokówki automatyczne do 200 zł

Lokówka automatyczna do 300 zł

Jeśli na lokówkę automatyczną masz ochotę wydać góra 300zł, również mamy parę propozycji.

Pierwszą jest lokówka automatyczna z jonizacją Rowenta CF3710. Posiada 4 ustawienia temperatury i 4 ustawienia timera, a jej ceramiczna powłoka turmalinowa sprawi, że włosy będą pięknie lśnić. Jeśli zapomnisz jej wyłączyć, po godzinie nieużywania sama się wyłączy, a po 20 minutach bez używania obniża swoją temperaturę, aby oszczędzać energię.

BaByliss C1050E to pierwsza lokówka automatyczna, jaka pojawiła się na rynku. Również posiada funkcję jonizacji, a jej ceramiczna powłoka zapewnia lśniące, gładkie loki. Ma dwa ustawienia temperatury - dla cienkich i delikatnych włosów wybierz 210°C, a dla mocniejszych 230°C. BaByliss C1050E oferuje też 3 różne ustawienia timera: 8s aby osiągnąć delikatne fale, 10s dla sprężystych loków, a 12s dla mocno skręconych włosów. Wyposażona jest też w długi kabel, aby wygodnie było Ci używać tego cudeńka.

Ostatnią propozycją lokówek automatycznych jest Remington CI 8019 - Keratin Protect Auto Curler. To prawdziwe cudo - ma powłokę, która zawiera w sobie keratynę i olej migdałowy, czyli to, co nasze włosy kochają. Oba składniki uwalniają się podczas podgrzewania i wnikają we włosy, wzmacniając je. Jeśli masz ochotę na delikatne fale, wybierz ustawienie PRO+, które sprawdzi się przy włosach bardzo kruchych. To wspaniała lokówka automatyczna do długich włosów, ponieważ ma aż 7 ustawień temperatury, a 4 ustawienia timera.

Polecane lokówki automatyczne do 300 zł

Lokówka automatyczna do 400 zł

Tutaj mamy wybraną absolutną królową lokówek automatycznych - BaByliss PRO Curling Iron MiraCurl SteamTech BAB2665SE. Wygra każdy ranking lokówek automatycznych. Ekspresowo się nagrzewa, ma 3 ustawienia czasu, timera, czujnik ruchu i różne sygnały dźwiękowe. BaByliss Bab2665Se oferuje innowacyjną technologię parową, która działa delikatniej, niż zwykłe lokówki - wystarczy wlać do zbiornika trochę wody i gotowe. Jeśli jednak Twoje włosy są oporne na kręcenie, możesz wyłączyć funkcję pary. Jest bardzo lekka i poręczna, łatwa w obsłudze, a loki zrobione przy jej użyciu są trwałe jak mało które. Amfora.pl oferuje BaByliss Bab2665Se w bardzo dobrej i konkurencyjnej cenie - sprawdź sama.

Podobną lokówką automatyczną jest BaByliss C1300E. Różni się tym, że ma dodatkowe ustawienie czasu na 14 sekund, sygnalizację dźwiękową i, co najważniejsze, dwie wymienne nasadki. Jedna z nich (25mm) pozwala zrobić małe loki, a druga (33mm) duże loki. Obie BaByliss oferują różne kierunki kręcenia loków.

Polecane lokówki automatyczne do 400 zl

Lokówka automatyczna - najczęstsze pytania

Czy lokówka automatyczna niszczy włosy? Każde stylizacje wykonywane przy użyciu ciepła nie są dla włosów dobre, ale lokówki automatyczne niszczą je dużo mniej niż tradycyjne lokówki czy prostownice - zwłaszcza te z dobrymi powłokami. Jeśli martwisz się o to, użyj specjalnych kosmetyków mających chronić włosy przed zabiegami przy użyciu ciepłem. Czy warto kupić lokówkę automatyczną? Warto, jeśli masz ochotę na szybkie i trwałe loki w dobrej cenie.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)